Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Cherry Gao

Numer telefonu : +86 573 82602311

WhatsApp : +8613857354118

Free call

Czy znasz wpływ tych 4 pierwiastków na właściwości stali ?

September 24, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Czy znasz wpływ tych 4 pierwiastków na właściwości stali ?

C to drugi po żelazie główny pierwiastek, który bezpośrednio wpływa na wytrzymałość, plastyczność, wiązkość i spawalność stali.

Gdy zawartość węgla w stali jest poniżej 0,8%, wytrzymałość i twardość stali wzrasta, natomiast plastyczność i ciągliwość maleją wraz ze wzrostem zawartości węgla;Jednak gdy zawartość węgla jest większa niż 1,0%, wytrzymałość stali maleje wraz ze wzrostem zawartości węgla.

Wraz ze wzrostem zawartości węgla pogarsza się spawalność stali (znacznie spada spawalność stali o zawartości węgla powyżej 0,3%), wzrasta kruchość na zimno i podatność na starzenie, maleje odporność na korozję atmosferyczną.

 

najnowsze wiadomości o firmie Czy znasz wpływ tych 4 pierwiastków na właściwości stali ?  0

Wpływ N na właściwości stali jest podobny do wpływu węgla i fosforu.Wraz ze wzrostem zawartości azotu można znacznie poprawić wytrzymałość stali, znacznie zmniejszyć plastyczność, zwłaszcza ciągliwość, pogarsza się spawalność i zwiększa się kruchość na zimno;Jednocześnie zwiększa się tendencja do starzenia, kruchość na zimno i na gorąco, a spawanie i zginanie na zimno stali ulegają uszkodzeniu.Dlatego zawartość azotu w stali powinna być redukowana i ograniczana tak bardzo, jak to możliwe.Ogólnie zawartość azotu nie powinna być wyższa niż 0,018%.

W przypadku niektórych gatunków stali nierdzewnej odpowiednie zwiększenie zawartości N może zmniejszyć zużycie Cr i skutecznie obniżyć koszty.

 

najnowsze wiadomości o firmie Czy znasz wpływ tych 4 pierwiastków na właściwości stali ?  1

 

O to szkodliwy pierwiastek w stali.W naturalny sposób wchodzi do stali w procesie wytwarzania stali.Chociaż mangan, krzem, żelazo i aluminium powinny być dodawane w celu odtleniania pod koniec produkcji stali, nie można ich usunąć.Podczas krzepnięcia roztopionej stali reakcja tlenu i węgla w roztworze spowoduje powstanie tlenku węgla, który może powodować powstawanie pęcherzyków.Tlen występuje głównie w postaci FeO, MnO, SiO2, Al2O3 i innych wtrąceń w stali, co zmniejsza wytrzymałość i plastyczność stali.W szczególności ma to poważny wpływ na wytrzymałość zmęczeniową i udarność.

Tlen zwiększy utratę żelaza, osłabi przepuszczalność i indukcję magnetyczną oraz zintensyfikuje efekt starzenia magnetycznego stali krzemowej.

najnowsze wiadomości o firmie Czy znasz wpływ tych 4 pierwiastków na właściwości stali ?  2

 

Si jest ważnym środkiem redukującym i odtleniaczem w procesie stalowniczym: wiele materiałów w stali węglowej zawiera mniej niż 0,5% Si, który jest zwykle wprowadzany jako środek redukujący i odtleniacz w procesie stalowniczym.

Krzem można rozpuszczać w ferrycie i austenicie, aby poprawić twardość i wytrzymałość stali, która ustępuje tylko fosforowi.Jednak gdy zawartość krzemu przekroczy 3%, plastyczność i wytrzymałość stali ulegną znacznemu zmniejszeniu.Krzem może poprawić granicę sprężystości, granicę plastyczności i współczynnik plastyczności stali oraz wytrzymałość zmęczeniową i współczynnik zmęczenia.Dzieje się tak, ponieważ jako stal sprężynową można stosować stal krzemową lub krzemowo-manganową.

Krzem może zmniejszyć gęstość, przewodność cieplną i przewodność stali.Jednak w silnym polu magnetycznym krzem zmniejsza siłę indukcji magnetycznej stali.Krzem ma silne działanie odtleniające, co zmniejsza magnetyczny efekt starzenia żelaza.

 

najnowsze wiadomości o firmie Czy znasz wpływ tych 4 pierwiastków na właściwości stali ?  3

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229