Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Cherry Gao

Numer telefonu : +86 573 82602311

WhatsApp : +8613857354118

Free call

Metoda NDT: Badanie prądami wirowymi

April 8, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Metoda NDT: Badanie prądami wirowymi

Oparta na zasadzie indukcji elektromagnetycznej metoda badań nieniszczących nazywana jest badaniami nieniszczącymi, które umożliwiają nieniszczącą ocenę niektórych właściwości materiałów przewodzących i ich przedmiotów poprzez wykrywanie zmiany indukowanego prądu wirowego w badanych przedmiotach lub znajdowanie wad.W produkcji przemysłowej badanie prądami wirowymi jest jednym z głównych sposobów kontroli jakości różnych materiałów metalowych i kilku niemetali (takich jak grafit, kompozyty z włókna węglowego itp.) oraz ich produktów.W porównaniu z innymi nieniszczącymi metodami badań, badania wiroprądowe są łatwiejsze do zautomatyzowania, zwłaszcza w przypadku profili, takich jak rury, pręty i druty.

 

Test prądów wirowych (ET) polega na tym, że gdy przewodnik zostanie umieszczony w zmieniającym się polu magnetycznym, z powodu indukowanego pola elektrycznego wiru wokół zmieniającego się pola magnetycznego, indukowane pole elektryczne działa na swobodny ładunek w przewodniku, powodując ładunek poruszać się i tworzyć prądy wirowe.Jeśli metalowy przedmiot ma wady, zmieni to natężenie i rozkład pola prądów wirowych oraz zmieni impedancję cewki.Wykrycie zmiany może ocenić, czy występują wady.

najnowsze wiadomości o firmie Metoda NDT: Badanie prądami wirowymi  0

Charakterystyka badań prądów wirowych

Zalety

1. Podczas wykrywania cewka nie musi stykać się z przedmiotem obrabianym lub medium sprzęgającym, dzięki czemu prędkość wykrywania jest duża.

2. Ma wysoką czułość wykrywania wad na lub w pobliżu powierzchni przedmiotu obrabianego i ma dobre wskazanie liniowe w pewnym zakresie, które można wykorzystać do zarządzania jakością i kontroli.

3. Może być testowany w wysokiej temperaturze, wąskim obszarze obrabianego przedmiotu i głębokiej ścianie otworu (w tym ściance rury).

4. Może mierzyć grubość powłoki metalowej lub powłoki niemetalicznej.

5. Może testować materiały niemetaliczne, które mogą indukować prądy wirowe, takie jak grafit.

6. Sygnał detekcji jest sygnałem elektrycznym, który można zdigitalizować w celu przechowywania, odtwarzania, porównywania i przetwarzania danych.

Niedociągnięcia

1. Przedmiot musi być materiałem przewodzącym i nadaje się tylko do wykrywania wad powierzchni metalowych.

2. Gdy cewka przelotowa jest używana do ET, nie można określić konkretnego położenia na obwodzie wady;Sonda obrotowa typu et może być pozycjonowana, ale prędkość wykrywania jest niska.

 

najnowsze wiadomości o firmie Metoda NDT: Badanie prądami wirowymi  1

Zastosowanie badań wiroprądowych w przemyśle petrochemicznym

Technologia testowania prądami wirowymi jest wykorzystywana do badania eksploatacyjnego i wstępnego rur z metali nieżelaznych i żelaznych (takich jak rura miedziana, rura tytanowa, rura ze stali nierdzewnej, rura czterorurowa kotła itp.) w elektrowniach (elektrownie cieplne, elektrownie jądrowe), petrochemiczne (pola naftowe, rafinerie, zakłady chemiczne) i inne.Korozja międzykrystaliczna, przerzedzenie grubości ścianek i zużycie ścianek zewnętrznych rur mogą być niezawodnie wykrywane.Wszystkie rodzaje rur firmy Mtsco zostaną również poddane nieniszczącej kontroli wiroprądowej przed dostawą w celu zapewnienia jakości rur.Sygnały interferencyjne płyty nośnej i płyty rurowej mogą być skutecznie usunięte podczas wykrywania.Technologia wykrywania impulsów akustycznych może być wykorzystana do szybkiego wykrywania różnych rurociągów metalowych lub niemetalowych;Technologia pamięci magnetycznej metalu jest wykorzystywana do diagnozowania wczesnych uszkodzeń elementów ferromagnetycznych w użytkowanym sprzęcie.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229